Program 18. setkání - Videokonference: Jak na distanční výuku (fyziky)? Kahoot!

První videokonference Elixíru do škol RC Břeclav proběhla za účasti 14 vyučujících, kteří se aktivně zapojili do připraveného programu na téma: Jak na distanční výuku (fyziky).
V debatě moderované Čestmírem Krejčím jsme si:
– vyměnili zkušenosti získané během své distanční výuky na školách.
– řekli, co používáme za formy a metody práce,
– sdělili, co se vám osvědčilo, co naopak ne
– ukázali odkazy na výukové zdroje a další zdroje inspirací.
Doporučení, jak zadávat a jak nezadávat úkoly online:
Odkaz na prezentaci - Jak na distanční výuku fyziky:
V reklamním přestávce jsme předvedli fólii Magic Chart, kterou v rámci domácího vyučování můžete použít jako tabuli, jejím nalepením na dveře, skříň, stěnu místnosti. Fólie drží díky elektrostatickým silám, má rozměry 80 x 60 cm, prodává se nyní za zvýhodněnou cenu v roli po 25 kusech + 4 barevné fixy k tomu. Dostupná je v 5 verzích - bílá, bílá s papírovým vzhledem, transparentní, černá a bílá se čtvercovou sítí. Fixy se dají po zápisu smazat suchou nebo mokrou švédskou utěrkou (podle použitého typu fólie).
Vyzkoušeli jsme si připravený Kahoot!, který jsme si online společně zahráli.
Ukázali jsme si online, jak vytvářet jednoduché atraktivní testy Kahoot!, které se dají hrát s žáky prostřednictvím jejich chytrých mobilů - jak ve školních hodinách, ale také prostřednictvím videokonferencí v distanční výuce.
Ukázali jsme si, jak lze Kahoot! hrát online a jak jej nastavit, aby si jej mohli zahrát samostatně žáci doma a přitom si opakovali učivo.
Odkaz na prezentaci, jak vytvářet testy v Kahoot! a jak je používat v distanční výuce například k pochopení probraného učiva či k výuce učiva nového:
Náměty na Dobrovolné domácí pokusy od Ireny Dvořákové:
Náměty na Dobrovolné domácí pokusy od Květy Kolářové: